Wystartowała IV edycja Akademii FORMEDIS

Autor: Tekst zewnętrzny • Źródło: Artykuł dostarczony przez FORMEDIS Sp. z o.o. Sp. k.23 listopada 2021 12:37

16 listopada na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczęto IV edycję Akademii FORMEDIS. Uczestników przywitali prof. dr hab. Dorota Zozulińska – Ziółkiewicz, Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Rozwoju Uczelni oraz Piotr Magdziarz, Partner Zarządzający FORMEDIS, który poprowadził wykład inauguracyjny.

To niezwykła szansa na spojrzenie na nasz system ochrony zdrowia z punktu widzenia praktyków biznesu i czerpanie wiedzy od ekspertów rynku. Czerpcie z tych zajęć jak najwięcej, pytajcie – motywowała uczestników prof. Zozulińska – Ziółkiewicz.

Zawsze się cieszymy, kiedy gościmy w murach Uniwersytetu Medycznego i widzimy studentów, którzy mają ambicję na coś więcej niż standardowy program studiów. To bardzo ważne, aby mury Uczelni poza wiedzą medyczną opuszczali absolwenci świadomi procesów zachodzących na rynku – podsumował Piotr Magdziarz.

Pierwsze zajęcia dotyczyły omówienia polskiego systemu ochrony zdrowia i porównania go do systemów funkcjonujących w Europie. Warsztaty zakończyły się burzą mózgów na temat głównych problemów polskiej ochrony zdrowia oraz możliwych do wprowadzenia rozwiązań.

Kolejne warsztaty będą dotyczyły m.in. marketingu w ochronie zdrowia, zarządzania kryzysowego, prawa oraz badań klinicznych.

Spotkania poprowadzą m.in. prawnicy włączeni do zespołu ds. reformy szpitali przy Ministrze Zdrowia, Członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali oraz prezes agencji zajmującej się marketingiem w ochronie zdrowia. IV edycja zakończy się w czerwcu 2022 r.

Wydarzenie objęte patronatem prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Patronem medialnym wydarzenia jest portal Rynek Zdrowia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum