Wyrzysko: radni zadecydują o przekształceniu szpitala w spółkę

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Radio Merkury/Rynek Zdrowia   • 30 września 2009 14:19

Pilscy radni powiatowi mają 30 września zdecydować, czy Szpital Powiatowy w Wyrzysku zostanie przekształcony w spółkę. Za jest starostwo, przeciw: komitet społeczny i część radnych.

Wyrzysko: radni zadecydują o przekształceniu szpitala w spółkę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uchwałę w sprawie przekształcenia w spółkę jednego z dwóch szpitali w powiecie pilskim poprzedziły debaty i akcja informacyjna.

Największym zwolennikiem i jednocześnie pomysłodawcą zmiany formy zarządzania placówką jest starosta pilski, Tomasz Bugajski. Uważa, że to iż lecznica po pierwszym półroczu tego roku wykazała ponad 500 tys. strat, jest argumentem nie do odrzucenia.

– Natomiast spółka prawa handlowego nie ma prawa się zadłużać. Musi tak organizować pracę, tak żeby zarabiać, żeby świadczyć dobrze usługi medyczne i tworzyć gwarancje bezpieczeństwa medycznego dla mieszkańców powiatu – mówi Radiu Merkury Bugajski.

Przeciw zmianom w wyrzyskim szpitalu jest  m.in. radny PiS, Jacek Ciechanowski. W jego opinii, są jeszcze możliwości prawne innych postępowań i być może dojdzie do wprowadzenia projektu innej uchwały uratowania szpitala.

Szpital Powiatowy w Wyrzysku ma 150 łóżek. Średnio w roku leczy 6 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum