Wyrzysk: między nami lekarzami a dyrekcją

Autor: PMi/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2010 13:35

W Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku nie widać końca konfliktu pomiędzy lekarzami rodzinnymi a zarządem szpitala.

Wyrzysk: między nami lekarzami a dyrekcją

Lekarze nie chcą współpracować z obecnym zarządem, ponieważ, jak twierdzą, czują się lekceważeni i nie odpowiada im polityka prowadzone przez dyrektora ds. medycznych placówki, który nakazał lekarzom pracującym w szpitalu notowanie pomyłek lekarzy rodzinnych.

Lekarze rodzinni nie chcą również, żeby szpital wprowadził podstawową opiekę medyczną oraz poczuli się urażeni niezapowiedzianą podwyżką cen badań i sterylizacji. 

Spotkanie zarządu i lekarzy nie przyniosło rozwiązania. Wypowiedzenia z pracy złożyło już siedmiu lekarzy rodzinnych. Lekarze są gotowi wycofać wypowiedzenia, ale pod warunkiem, że zmieni się zarząd szpitala. 

W pilskim starostwie powiatowym, które jest właścicielem szpitala, liczą jednak na to, że lekarze i zarząd dojdą do porozumienia. 

– Czekamy na to aż się strony dogadają. Pan starosta na tym etapie, na razie, nie chce się angażować w sprawę  – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Przemysław Belka, asystent starosty pilskiego.

Jeśli sytuacja się nie unormuje i lekarze definitywnie zrezygnują z pracy, bez obsady mogą zostać oddziały ginekologiczno-położniczy i dziecięcy. 

 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum