Wydłużono skup akcji Cefarmu Rzeszów SA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2014 13:49

Cefarm Rzeszów SA nie przewidział tak dużego zainteresowania sprzedażą akcji. W miejscu ich skupu zaczęły się tworzyć kolejki. Dlatego sprzedaż zostanie przedłużona do stycznia.

Wydłużono skup akcji Cefarmu Rzeszów SA

Od kilku tygodni w poniedziałki i wtorki przed dawną siedzibą Cefarmu w Rzeszowie ustawiają się kolejki już od wczesnych godzin rannych. Byli i obecni pracownicy chcą sprzedać akcje swojej firmy. 

W skład spółki Cefarm Rzeszów wchodziły trzy centra dystrybucyjne w Rzeszowie, Kielcach i Nowym Sączu oraz sieć aptek. Od 2001 roku właścicielem 51 proc. akcji była firma ACP Pharma. Dwa lata temu wykupiła od skarbu państwa 42 proc., a 7 proc. akcji trafiło do byłych i obecnych pracowników. Wg stanu z 30 września br. 36 720 akcji należało do 833 osób. Kilka miesięcy temu właściciel Cefarmu zdecydował się je wykupić.

Skup ruszył na początku października i miał potrwać do końca listopada. ACP Pharma wycenił jedną akcję na 80 zł i taką ofertę przedstawił akcjonariuszom. Firma nie przewidziała jednak ogromnego zainteresowania.

Do 14 listopada akcje sprzedało 349 osób, ma je jeszcze ponad 400 osób. Termin skupu akcji zostanie przesunięty do 31 stycznia 2015. Od poniedziałku (24 listopada) zostanie zwiększona liczba osób obsługujących skup akcji.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum