Wszczęto śledztwo w sprawie złego zarządzania finansami szpitala

Autor: oprac. SzB • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia07 października 2022 13:00

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie wszczęła postępowanie dotyczącą wyrządzenia znacznej szkody majątkowej na rzecz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Wszczęto śledztwo w sprawie złego zarządzania finansami szpitala
Wszczęto śledztwo ws. złego zarządzania finansami szpitala. Fot. Facebook/Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia
  • Po przeanalizowaniu materiałów podjęto decyzję o wszczęciu postępowania. Chodzi o złe zarządzanie finansami szpitala
  • Dotyczy ono członków, którzy zasiadali w zarządzie spółki przez ponad trzy lata - od stycznia 2018 do października 2021
  • Zdaniem prokuratury mieli oni wyrządzić placówce znaczną szkodę majątkową w wysokości co najmniej 200 tys. zł

Prokuratura wszczęła postępowanie ws. złego zarządzania finansami szpitala

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie wszczęła postępowanie ws. wyrządzenia znacznej szkody majątkowej na rzecz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia - informuje Polska Agencja Prasowa. 

Prokurator Marcin Kubiak przyznał, że po przeanalizowaniu materiałów, podjęto decyzję o wszczęciu postępowania. Dotyczy ono członków, którzy zasiadali w zarządzie spółki przez ponad trzy lata (od stycznia 2018 do października 2021).

Zdaniem prokuratury, mieli oni wyrządzić szpitalowi znaczną szkodę majątkową w wysokości co najmniej 200 tys. zł.

— Na razie nie jest określona dokładna wysokość szkody, to zostanie sprecyzowane po zakończeniu dochodzenia. Postępowanie dotyczy osoby pozostającej poza organami spółki — przyznał prokurator w rozmowie z PAP. 

Zarzuty dotyczą podejrzenia nadużycia uprawnień i władzy, niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego gospodarowania środkami finansowymi. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Przez ten okres szpitalem w Ostrzeszowie zarządzały dwie osoby. Najpierw prezesem był Marek Nowiński (2015-2020). Po złożeniu rezygnacji, na jego miejscu zasiadła Magdalena Puziewicz-Karpiak (pełniła tę funkcję do maja 2022). 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum