Września: szpital zawiesza neurologię, bo nie ma obsady lekarskiej

Autor: wrzesnia.info.pl/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2019 20:31

Od poniedziałku 19 sierpnia, oddział neurologiczny Szpitala Powiatowego we Wrześni zawiesza swoją działalność.

Września: szpital zawiesza neurologię, bo nie ma obsady lekarskiej
Fot. RR. Archiwum

Września ma duży, nowoczesny szpital, który został oddany do użytku w 2015 roku. Niestety, mimo starań, zarządowi lecznicy nie udało się zdobyć kontraktu z NFZ na tak potrzebny oddział udarowy. Dlatego przez ostatnie lata pacjenci trafiali na oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. Już w najbliższy poniedziałek także i ten oddział przestanie działać.

Zbigniew Hupało, prezes zarządu Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o. podkreśla, że neurologia nie zostaje zlikwidowana. Działalność oddziału zostaje tylko zawieszona.

Co to oznacza dla pacjentów? Tyle, że od 19 sierpnia, aż do odwołania, do wrzesińskiego szpitala nie będą już przyjmowani pacjenci ściśle neurologiczni. Osoby z udarem będą teraz kierowane do innych szpitali, a pozostali pacjenci będą umieszczani na oddziale wewnętrznym.

- Oczywiście mamy zapewnione konsultacje neurologiczne dla tych pacjentów, ale samodzielny oddział neurologiczny nie może już u nas funkcjonować - zauważa Zbigniew Hupało.

Prezes lecznicy przyznaje, że powodem zawieszenia działalności neurologii jest brak wystarczającej obsady lekarskiej. Do funkcjonowania oddziału niezbędnym minimum jest od 2 do 4 lekarzy neurologów. Tymczasem od 19 sierpnia szpital we Wrześni nie będzie miał już żadnego.

Więcej: wrzesnia.info.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum