Września: sytuacja finansowa szpitala staje się coraz trudniejsza

Autor: wrzesnia.info.pl/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2019 18:57

Sytuacja finansowa Szpitala Powiatowego sp. z o.o. we Wrześni jest bardzo zła. Zarząd lecznicy wskazuje na zbyt niski kontrakt z NFZ i rosnące koszty utrzymania placówki.

Września: sytuacja finansowa szpitala staje się coraz trudniejsza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Portal wrzesnia.info.pl dotarł do sprawozdania finansowego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. we Wrześni za 2018 r. Wynika z niego, że walne zgromadzenie spółki (jedynym udziałowcem szpitala jest powiat) musiało podejmować decyzję o dalszym istnieniu spółki, ponieważ strata generowana przez nią przekraczała połowę kapitału zakładowego.

Szpital zamknął rok 2018 stratą w wysokości ponad 6,38 mln zł. Głównym powodem straty jest wpisywana w bilans amortyzacja, która w ubiegłym roku wyniosła 4,49 mln zł. Rzeczywista strata wynosi więc ponad 1,89 mln zł. Jest to niepokojące, ponieważ grozi utratą płynności finansowej spółki.

Zbigniew Hupało, prezes szpitala wskazuje w sprawozdaniu na dwie podstawowe przyczyny pogarszającej się z roku na rok kondycji finansowej placówki. Kontrakty, które zawiera szpital z Narodowym Funduszem Zdrowia, mają zbyt niską wartość finansową w stosunku do prowadzonej działalności. Drugim zasadniczym powodem problemów są rosnące koszty utrzymania i eksploatacji lecznicy.

Więcej: wrzesnia.info.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze