Wrocław: zarząd województwa zmienił dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii
We wtorek (9 grudnia) w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, na briefingu prasowym z udziałem wicemarszałka Jerzego Michalaka poinformowano o zmianie na stanowisku dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

W spotkaniu, oprócz wicemarszałka województwa, uczestniczyli Jarosław Maroszek, dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej UMWD oraz dr Adam Maciejczyk, któremu powierzono dzisiaj obowiązki dyrektora DCO, z którego to stanowiska odwołany został dotychczasowy dyrektor placówki, Andrzej Tatuśko.
- Głównym powodem naszej decyzji są nowe wyzwania, przed jakimi stoi DCO. Szanujemy dokonania poprzedniego dyrektora, ale jednocześnie uważamy, że lepszą osobą do przygotowania szpitala na zmiany jest doktor Maciejczyk – mówił w imieniu zarządu województwa wicemarszałek Jerzy Michalak.
Jak już informowaliśmy, spośród 13 specjalistów chirurgii onkologicznej w DCO, aż 9 (informacja z 8 grudnia) złożyło wypowiedzenia z pracy, na znak protestu wobec polityki restrukturyzacyjnej dotychczasowej dyrekcji Centrum.
Dyrekcja wyjaśniała z kolei, że reorganizacja wynika m.in. z wymagań pakietu onkologicznego.
Czyt.: Chirurdzy onkologiczni odchodzą z Dolnośląskiego Centrum Onkologii
- Kluczowe jest obecnie przyjęcie pakietu onkologicznego, a to wymusza wprowadzenie pewnych zmian w funkcjonowaniu DCO - powiedział Adam Maciejczyk.
Dr n. med. Adam Maciejczyk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Od 2003 roku jest zatrudniony w Dolnośląskim Centrum Onkologii, w Zakładzie Teleradioterapii, a od 2009 roku pełni funkcję kierownika tego zakładu. Jest również członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.
W uzasadnieniu odwołania dotychczasowego dyrektora DCO zarząd województwa dolnośląskiego poinformował m.in. że nastąpiło to w związku z koniecznością wypracowania nowej formuły funkcjonowania DCO, w kontekście wyzwań stojących przed Centrum w związku z planowaną rozbudową szpitala onkologicznego.
"Należy podkreślić, że w związku z nowelizacją ustawy o działalności leczniczej, która w zdecydowany sposób zmienia tryb postępowania w przypadku chorób nowotworowych, niezbędnym jest właściwie przygotowanie DCO do nowych zadań i oczekiwań pacjentów. W związku z powyższym zasadnym wydaje się zmiana na ww. stanowisku, a w konsekwencji powierzenie tego stanowiska osobie o wyższym wykształceniu medycznym" - czytamy w uzasadnieniu.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)