Wrocław: zaostrza się konflikt lekarzy z dyrektorem. Niemal wszyscy wypowiedzieli opt-out

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2018 10:44

120 rezydentów i 140 specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu wypowiedziało klauzulę opt-out. Gdy dyrektor zagroził wstrzymaniem urlopów i wyjazdów na szkolenia, personel poskarżył się marszałkowi. Będzie kontrola.

Po wypowiedzeniu klauzuli przez niemal wszystkich lekarzy z tej placówki pojawiły się problemy z ułożeniem grafików Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Po wypowiedzeniu klauzuli przez niemal wszystkich lekarzy z tej placówki pojawiły się problemy z ułożeniem grafików. Dyrektor szpitala, prof. Wojciech Witkiewicz, zaproponował system pracy zmianowej lub łączenie dyżurów na różnych oddziałach. Następnie wydał zarządzenie dotyczące możliwości wstrzymania urlopów wypoczynkowych, udziału w konferencjach, zjazdach, stażach itp. - informuje Gazeta Wyborcza.

Najbardziej poszkodowani czują się ci, którzy nie wypowiedzieli klauzuli opt-out. Nie wiedzą, czy nie będą musieli rezygnować np. z zaplanowanych z rodziną ferii zimowych.

Dyrektor zapewnia, że żadne kroki nie zostaną podjęte, jeśli nie będzie takiej potrzeby, zastrzegając jednocześnie, że dla niego najważniejsze jest dobro pacjenta.

Po skargach ze strony lekarzy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który jest dla lecznicy organem prowadzącym, zlecił kontrolę w placówce.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum