Wrocław: zamiast pediatrii - oddział zakaźny. Personel szpitala czeka na szkolenie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 09:43

Do czwartku (19 marca) wszystkie dzieci z oddziału pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu zostaną przeniesione do innych placówek. Szpital szykuje miejsca dla pacjentów z koronawirusem.

Szpital szykuje miejsca dla pacjentów z koronawirusem Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Pawilon pediatryczny wrocławskiej placówki zostanie przeznaczony dla dorosłych pacjentów z koronawirusem. Tak zdecydował wojewoda dolnośląski. Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala informuje, że placówka jest w kontakcie z dyrektorami szpitali i szuka miejsc dla swoich chorych - informuje Gazeta Wyborcza.

Przeprowadzki chorych rozpoczęły się już ponad tydzień temu: najpierw wstrzymano przyjęcia na internę, by poszerzyć rezerwę miejsc dla zakażonych, później takimi działaniami zostały objęte inne oddziały. Pacjenci trafili m.in. do Szpitala Specjalistycznego im. Falkiewicza, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej.

Przeprowadzka dzieci zwolni dodatkowo 400 miejsc. Razem z małymi pacjentami nie przeniosą się jednak lekarze i pielęgniarki. Zostali już poinformowani, że będą zajmować się zakażonymi dorosłymi, co budzi w nich ogromne obawy. Przypominają, że dotychczas zajmowali się wyłącznie dziećmi, ponadto nikt ich do tej pory nie przeszkolił w zakresie opieki nad zakażonymi koronawirusem. Nie ukrywają, że potrzebują instrukcji jak zakładać kombinezony, maski i zachować odpowiednie środki ostrożności.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum