Wrocław: zabrakło na leczenie - decydują się losy kliniki hematologii

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 15 października 2010 13:33

W piątek (15 października) dyrektor SPSK nr 1 Andrzej Zdeb spotka się z Wiolettą Niemiec, szefową Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Podczas spotkania zapadną decyzje w sprawie rozwiązania kryzysowej sytuacji w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku.

– Jeśli nic się nie zmieni, od poniedziałku będziemy zmuszeni wstrzymać planowe przyjęcia – mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Kazimierz Kuliczkowski, kierownik Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu

Klinika leczy pacjentów m.in. z chłoniakami, białaczkami i innymi ciężkimi nowotworami krwi. Na przyjęcie czeka kilkadziesiąt osób. Limit środków przyznany przez NFZ na procedury onkologiczne zdążył się już wyczerpać.

Joanna Mierzwińska, rzeczniczka DOW NFZ informuje nas natomiast, że Fundusz zaproponuje dyrekcji szpitala przesunięcie środków z innych obszarów działności lecznicy na procedury onkologiczne.

Z danych płatnika wynika, że SPSK nr 1 ma obecnie 5 mln zł niewykorzystanych środków na leczenie za okres od stycznia do września. br.  Według NFZ na szeroko pojętą onkologię brakuje placówce około 3 mln zł.

Andrzej Zdeb, dyrektor lecznicy, nie widzi jednak możliwości przesunięcia środków i przypomina, że NFZ nie zapłacił szpitalowi kilkunastu mln zł należnych za nadwykonania.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum