Wrocław: z powodu braków kadrowych będą zamykane szpitalne oddziały?

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2018 15:44

Wrocławskim szpitalom grozi ograniczenie przyjęć. Po wypowiedzeniu klauzul opt-out przez część lekarzy dyrektorzy nie mogą dopiąć grafików. Najgorzej wygląda sytuacja na oddziale psychiatrii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego.

Fot. archiwum

Sytuacja w dolnośląskich szpitalach pogarsza się. Liczba wypowiedzianych klauzul opt-out stale wzrasta. Co ważne, ci lekarze, którzy wypowiedzieli je w listopadzie, pracują krócej już od stycznia.

Efekt? Dyrektorzy nie mogą "dopiąć" grafików dyżurów. Pod poważnym znakiem zapytania stoi funkcjonowanie oddziału psychiatrii dziecięcej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego.

Oddział jest pełny, ale działa normalnie tylko do przyszłej środy. Na oddziale psychiatrii zatrudnionych jest dziewięciu lekarzy - czterech specjalistów i pięciu rezydentów. Wszyscy lekarze wypowiedzieli opt-out.

Jak tłumaczy Urszula Małecka, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, w tej chwili grafik jest ułożony do 17 stycznia. Dodaje, że na razie nie zapadła decyzja o zamknięciu oddziału. Dyrekcja rozmawia z lekarzami.

W całym szpitalu klauzule opt-out wypowiedziało 30 rezydentów i 8 specjalistów, w tym większość pediatrów. O tym, że lekarzy w szpitalu brakuje, informuje komunikat na stronie internetowej - dyrekcja usilnie szuka lekarzy pediatrów, którzy zechcą podjąć pracę na oddziale psychiatrii oraz na dyżurach.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum