Wrocław: wybiorą szefa porodówki UM, w tle Deklaracja wiary

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2014 09:02

Władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mają zdecydować dzisiaj (16 czerwca), kto obejmie funkcję kierownika Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa. Jednym z kandydatów jest prof. Marian Gabryś, który podpisał deklarację wiary - informuje Gazeta Wrocławska.

Przeciwnicy kandydatury profesora napisali list protestacyjny do rektora Uniwersytetu Medycznego, do wiadomości ministra zdrowia, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.  

Czytamy w nim: "Powodem naszego protestu są poglądy prof. M. Gabrysia, sygnatariusza Deklaracji wiary, które w ostatnich dniach zaprezentował na łamach dolnośląskiej prasy. Uważamy, że tak ważnego stanowiska nie powinien piastować lekarz, który nie gwarantuje pacjentkom respektowania w pełni ich praw, w tym m.in. prawa do aborcji w sytuacjach określonych obowiązującymi przepisami. Nie wierzymy, że światopogląd szefa kliniki nie będzie miał wpływu na jej funkcjonowanie i działania jego podwładnych."

- Niedopuszczalne jest, aby kierownictwo którejkolwiek z klinik najważniejszej uczelni medycznej w regionie sprawowała osoba, uznająca wyższość prawa boskiego nad ludzkim!  - napisano w liście.

Kontrkandydatem prof. Gabrysia jest dr hab. Lidia Hirnle, prof. nadzwyczajny.

Więcej:  www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum