Wrocław: wstrzymanie urlopów lekarzom było zgodne z prawem

Autor: gazetawroclawska.pl/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2018 21:33

Zakończyła się kontrola w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, gdzie dyrektor do odwołania zarządził wstrzymanie urlopów, wyjazdów na kursy i szkolenia. Urząd marszałkowski stwierdził, że wszystko jest zgodne z prawem.

Wrocław: wstrzymanie urlopów lekarzom było zgodne z prawem
Prof. Wojciech Witkiewicz wstrzymał do odwołania wszystkim lekarzom wyjazdy na urlopy, kursy i szkolenia. Fot. Archiwum

11 stycznia dyrektor szpitala prof. Wojciech Witkiewicz wydał zarządzenie, w którym wstrzymał do odwołania wszystkim lekarzom wyjazdy na urlopy, kursy i szkolenia ”w związku z mogącym nastąpić brakiem zapewnienia obsady lekarskiej na oddziałach szpitalnych”. Stało się to po tym jak 116 rezydentów i 144 specjalistów wypowiedziało i nie podpisało na rok 2018 klauzuli opt-out.

Czytaj: Wrocław: dyrektor wstrzymał urlopy, bo wszyscy lekarze wypowiedzieli klauzulę opt-out

Wicemarszałek województwa Jerzy Michalak zadeklarował publicznie, że wyśle do placówki kontrolę. W poniedziałek (22 stycznia) kontrola się zakończyła. - Ustalono, że zarządzenie zostało wydane zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, tj. kodeksem pracy oraz ustawą o działalności leczniczej i uregulowaniami wewnętrznymi - tłumaczy Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego i dodaje, że intencją dyrektora jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa.

Komentarze pod zarządzeniem dyrektora, które upubliczniono w sieci, są krytyczne wobec dyrektora i pokontrolnych ustaleń - informuje gazetawroclawska.pl.

Czytaj: www.gazetawroclawska.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum