Wrocław: w szpitalu wojskowym protestują pielęgniarki, przekładane są operacje

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2019 21:15

4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu przekłada terminy operacji. Powodem jest protest pielęgniarek, którym wstrzymano wypłatę dodatku motywacyjnego.

Wrocław: w szpitalu wojskowym protestują pielęgniarki, przekładane są operacje
Od lipca zabiegi 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu powinny odbywać się w terminie. Fot. Archiwum

Marzena Kasperska, rzeczniczka szpitala wojskowego, na łamach Gazety Wyborczej potwierdza, że operacje są przesuwane. Powodem są zwolnienia lekarskie, na których przebywa 30 proc. instrumentariuszek, czyli w sumie kilkanaście osób.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pielęgniarki protestują w ten sposób przeciw wstrzymaniu wypłat dodatku motywacyjnego. To właśnie dla pielęgniarek pracujących na najbardziej wymagających oddziałach, czyli m.in. na bloku operacyjnym, był on najwyższy i wynosił nawet 400 zł miesięcznie.

Rzeczniczka szpitala podaje, że  maju zarząd szpitala podjął decyzję, by uporządkować składowe wynagrodzenia pielęgniarek, które oprócz pensji podstawowej dostają różne dodatki. Na czas ustalania nowych regulacji, zawieszono wypłatę dodatków motywacyjnych.

Komendant szpitala po rozmowach z pielęgniarkami zdecydował, że od lipca dodatki zostaną wypłacone w dotychczasowej formie.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum