Wrocław: urząd marszałkowski sprzedaje dawny szpital przy ul. Traugutta

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2017 09:50

Urząd marszałkowski wystawił na sprzedaż dawny budynek Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej przy ul. Traugutta. Cena wywoławcza za kompleks to 21 mln zł. Przetarg odbędzie się 18 października.

Wrocław: urząd marszałkowski sprzedaje dawny szpital przy ul. Traugutta
Przetarg dotyczący sprzedaży dawnego budynku szpitala zaplanowany jest na 18 października. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wrocławska, ze sprzedaży wyłączone zostało ambulatorium chirurgiczne. Nie wiadomo jednak, czy placówka będzie działać po 30 września. Do tego tylko czasu ma bowiem podpisany kontrakt z NFZ na nocną i świąteczną pomoc ambulatoryjną. Dłużej, bo do 30 czerwca 2018 roku będzie obowiązywał kontrakt na chirurgię urazową.

W 2010 r. w strukturze szpitala przy ul. Traugutta funkcjonowało 11 oddziałów, na których mogło łącznie leżeć 429 pacjentów. W kwietniu tego samego roku w strukturę szpitala włączone zostały oddziały po zlikwidowanym Okręgowym Szpitalu Kolejowym, tj. chirurgia ogólna, urologia i onkologia, chirurgia plastyczna, otolaryngologia, interna czy reumatologia.

Łącznie przy ul. Traugutta i al. Wiśniowej funkcjonowało 20 oddziałów i 19 poradni. Pod koniec sierpnia 2015 roku oddziały z ul. Traugutta i al. Wiśniowej przeniesiono do nowego szpitala przy ul. Fieldorfa.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum