Wrocław: trzeba pieniędzy na hematologię dziecięcą

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 07 października 2009 11:45

Z powodu braku pieniędzy na świadczenia medyczne, Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. Bujwida we Wrocławiu ma ograniczyć w trybie natychmiastowym funkcjonowanie. Rzecznik praw dziecka apeluje w tej sprawie do ministra zdrowia.

Marek Michalak, rzecznik praw dziecka apeluje do Ministerstwa Zdrowia o fundusze, które pozwoliłyby Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu na kontynuację leczenia dzieci chorych na nowotwory.

Prof. Alicja Chybicka, szef kliniki powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl, że klinice brakuje 5 mln złotych, by kontynuować leczenie dzieci w tym roku.

– 1 października otrzymała od dyrektora Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1 polecenie ograniczenia funkcjonowania i zaprzestania przyjmowania dzieci na chemioterapię. Odmówiłam wykonania polecenia i zwróciłam się do polityków oraz Ministerstwa Zdrowia z prośbą o pomoc.

Trudna sytuacja kliniki, to skutek wykonanych procedur, które, mimo iż ratowały życie zostały potraktowane jako nadwykonania i dyrekcja szpitala otrzymała odmowę zapłaty.

Na razie, niestety, nikt nie zareagował poza Rzecznikiem Praw Dziecka.

Prof. Alicja Chybicka nie traci jednak nadziei, że resort zdrowia znajdzie dodatkowe pieniądze i nie dojdzie do dramatycznych sytuacji.

– Przecież prezes NFZ obiecywał, że pieniędzy na leczenie dzieci chorych na nowotwory i na procedury ratujące życie nie zabraknie, a tu chodzi o ratowanie życia – przypomina prof. Chybicka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum