Wrocław: szpital ogranicza przyjęcia pacjentów; powodem przeprowadzka

Autor: prw.pl/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2015 10:27

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu ogranicza przyjęcia pacjentów. Chodzi o przeprowadzkę lecznicy, ta będzie dostępna dla chorych od 7 września.

Wrocław: szpital ogranicza przyjęcia pacjentów; powodem przeprowadzka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital przeprowadza się do nowej placówki na Stabłowicach o nazwie Nowy Szpital Wojewódzki. To wiąże się ze stopniowym ograniczaniem funkcjonowania placówki przy Traugutta i jego filii.

Także od 25 sierpnia ograniczone zostanie przyjmowanie pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Traugutta. Oddział będzie przyjmował chorych jedynie w nagłych przypadkach do 31 sierpnia do godziny 7 rano, a później opiekę przejmą już lekarze z nowego szpitala przy ul. Fieldorfa. Szpital ma w pełni być dostępny dla pacjentów od 7 września.

Nowy Szpital Wojewódzki przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu kosztował ponad 380 mln złotych. Obiekt jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Szpital będzie wyposażony m.in. w wart 5,5 mln złotych najnowocześniejszy w Polsce typ tomografu komputerowego.

W placówce znajdzie się również zakład medycyny nuklearnej, dział diagnostyki obrazowej wyposażony w dwa tomografy komputerowe oraz rezonans magnetyczny. Ośrodek będzie dysponować 550 łóżkami, 15 oddziałami i przychodnią z 20 poradniami.

Więcej: www.prw.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze