Wrocław: szpital ma dwóch szefów. To się opłaca?

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 23 września 2015 08:47

Nowy Szpital Wojewódzki na wrocławskich Stabłowicach ma dwóch szefów. Kierują nim prezes i dyrektor. W sumie za pół miliona rocznie. To mnożenie kosztów? - pyta Gazeta Wrocławska.

Wrocław: szpital ma dwóch szefów. To się opłaca?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze województwa tłumaczą, że tak się bardziej opłaca, a zakres odpowiedzialności dwóch zarządzających został ściśle podzielony.

Właścicielem szpitala jest powołana przez samorząd województwa spółka Nowy Szpital Wojewódzki, którą kieruje prezes Rafał Guzowski. Odpowiada ona m.in. za stan techniczny budynku.

Z kolei dyrektorem szpitala, który dzierżawi budynek od spółki, jest Marek Nikiel, który odpowiada za działalność medyczną i za część wyposażenia budynku.

Co miesiąc lecznica płaci spółce czynsz pół miliona zł i prawie drugie tyle na pokrycie rachunków za zużyte media. W zamian ma święty spokój i może się skupić wyłącznie na leczeniu.

Jak przekonuje Rafał Guzowski, prezes NSW, milion złotych przy 140 mln zł przychodów jakie ma szpital, to niewiele. Tym bardziej, że te pieniądze w całości idą na utrzymanie szpitala, a spółka w żaden sposób nie zarabia na szpitalu.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum