×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: szpital już we wtorek pracował jak w święto

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia01 listopada 2017 16:59Aktualizacja: 01 listopada 2017 17:24

Już we wtorek (31 października) poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych Dolnośląski Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu nie wykonywał zabiegów planowych. - Personel odbierał wolne za Święto Niepodległości przypadające w tym roku w sobotę - tłumaczy dyrekcja.

Wrocław: szpital już we wtorek pracował jak w święto
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wtorek w szpitalu były nieczynne przychodnie i administracja. Zaskoczeni pacjenci zaczęli dopytywać w NFZ, czy w dzień roboczy szpitalne poradnie oraz administracją mogą wziąć wolne.

Zastępca dyrektora ds. medycznych dolnośląskiego NFZ Zbigniew Hałat w rozmowie z Radiem Wrocław przyznał, że informacja o zamknięciu w roboczy dzień poradni i części administracyjnej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznego im.T.Marciniaka była dla Funduszu zaskoczeniem.

Dyrekcja szpitala tłumaczy, że personel szpitala odbierał wolny dzień za Święto Niepodległości i został on wcześniej uzgodniony z pracownikami i związkami zawodowymi, a poradnie nie rejestrowały na ten dzień pacjentów. Informacja znalazła się też na stronie internetowej placówki. Oddziały szpitalne funkcjonowały.

- Świadczeniodawca jest zobowiązany do poinformowania o zmianie w wykonaniu umowy dotyczącej godzin czy dni przyjąć. Termin jest 30 dniowy. Informacji nie wystarczy ogłosić na stronie internetowej, nie wystarczy wysłać do Funduszu faksu dzień wcześniej - powiedział Radiu Wrocław Zbigniew Hałat.

Szpital może zostać ukarany finansowo za tak wprowadzony dzień wolny.

Więcej: www.radiowroclaw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze