Wrocław: spółka Nowy Szpital Wojewódzki - zmiana na stanowisku prezesa

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2019 14:15

Prezesem spółki Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu ma zostać w środę (13 lutego) Łukasz Dudkowski, kandydat, który przegrał wybory na burmistrza Jelcza-Laskowic, a przed 2015 r. dyrektor domów kultury.

Wrocław: spółka Nowy Szpital Wojewódzki - zmiana na stanowisku prezesa
Nowy Szpital Wojewódzki to spółka należąca do samorządu województwa dolnośląskiego Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Nowy Szpital Wojewódzki to należąca do samorządu województwa dolnośląskiego spółka odpowiedzialna za wybudowanie i zarządzanie Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej. Ma ona również zbudować nowy szpital onkologiczny - informuje Gazeta Wyborcza.

Łukasz Dudkowski, który w NSW ma zastąpić dotychczasowego prezesa Rafała Guzowskiego, przed 2015 rokiem był radnym powiatu oławskiego z ramienia PiS i dyrektorem Centrum Kultury w Siechnicach. Wcześniej prowadził Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. W 2016 r. z domu kultury trafił wprost na fotel prezesa państwowego Jelcza, produkującego samochody dla wojska.

W 2018 roku odszedł ze spółki Jelcz i wystartował w wyborach na burmistrza Jelcza-Laskowic. Te jednak przegrał.

Sprawy służby zdrowia nadzoruje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Jak ocenia, Dudkowski to sprawny menedżer, który ma wieloletnie doświadczenie zarówno w sferze samorządowej, ale i gospodarczej. Zapewnia, że nowy prezes będzie dobrze zarządzał spółką odpowiedzialną za utrzymanie szpitala.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum