Wrocław: ruszy program znieczulania przy porodzie

Autor: DMX, KL, Gazeta.pl • • 15 marca 2011 18:04

Szpitala Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu znalazł dodatkowego anestezjologa. Dzięki temu prawdopodobnie już w kwietniu w szpitalu ruszy - finansowany przez samorząd - program, dzięki któremu rodzące kobiety będą miały dostęp do znieczulenia.

Wrocław: ruszy program znieczulania przy porodzie

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w regionie ma być wdrażany program zdrowotny, zgodnie z którym rodzące kobiety będą miały dostęp do znieczulenia. Początkowo usługa będzie dostępna w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Docelowo obejmie wszystkie szpitale marszałkowskie. Na Dolnym Śląsku jest 5 takich placówek.

Jarosław Maroszek, dyrektor deparamentu polityki zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, mówił nam, że wsparcie samorządu obejmie m.in. pomoc szpitalom w zatrudnieniu dodatkowego personelu medycznego. - Chodzi o zatrudnienie nie tylko anestezjologa, ale i pielęgniarki anestezjologicznej. Ich zatrudnienie opłaci urząd - precyzował Jarosław Maroszek.

Janusz Wróbel, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, poinformował w portalu gazeta.pl, że znalazł już dodatkowego anestezjologa. Jak tłumaczy, zatrudnienie dodatkowego specjalisty jest konieczne, jeśli pacjentki mają mieć dostęp do znieczulenia przez całą dobę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum