Wrocław: rusza inkubator przedsiębiorczości dla niepełnosprawnych

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2010 13:48

We Wrocławiu przy ul. Kasztelańskiej powstanie placówka doradzająca niepełnosprawnym, jak założyć własną firmę lub znaleźć zatrudnienie.

W budynku znajdą się również pomieszczenia dla firm, które zatrudnią niepełnosprawnych pracowników – informuje Gazeta Wrocławska.

Doradztwo zawodowe dla niepełnosprawnych jest w Polsce rozwinięte. Prowadzi je m.in. sektor pomocy społecznej i urzędy pracy. Oryginalność wrocławskiego pomysłu polega na połączeniu w Inkubatorze Przedsiębiorczości Osób Niepełnosprawnych zadań w zakresie doradztwa i oferty lokalowej dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Może się więc zdarzyć, że osoba, która skorzystała z doradztwa i założyła firmę, nie będzie musiała szukać dla niej siedziby – znajdzie ją na miejscu, przy ul. Kasztelańskiej.

Inkubator będzie działał pod egidą Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, która zabiega o unijne pieniądze na to przedsięwzięcie. Zarząd województwa dolnośląskiego już zdecydował o przekazaniu budynku, a także wyasygnowaniu 7 mln zł na uruchomienie Inkubatora, który ma również otrzymać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Inkubator ma szansę ruszyć jesienią br.

Na Dolnym Śląsku mieszka ponad 400 tys. osób niepełnosprawnych, w samym Wrocławiu ok. 220 tys. Aktywnych zawodowo jest tylko ok. 15 proc.

Więcej: www.gazetawrocławska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum