Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia | 08-10-2011 14:46

Wrocław: przeprowadzka szpitala dziecięcego

Prawie 200 łóżek dla małych pacjentów i 70 dla opiekujących się nimi rodziców, sale najwyżej trzyosobowe, każda z własną łazienką. Tak będzie wyglądał nowy pawilon pediatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Zimą, a najpóźniej na początku wiosny przyszłego roku, do nowego obiektu przeniesie się Dolnośląskie Centrum Pediatryczne im. Janusza Korczaka - informuje Gazeta Wrocławska.

Wykonawca pawilonu, firma Budimex, ma czas do ostatniego dnia października na zakończenie budowy, która kosztowała 62 mln zł. Prawie 53 mln pochodzą z dotacji Unii Europejskiej, reszta - z budżetu urzędu marszałkowskiego. Budimex prowadzi roboty od października 2009 roku.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się odbiory techniczne budynku. Wtedy trzeba go będzie jedynie urządzić. Na razie tylko jedno piętro ma wyposażenie - oddział rehabilitacji.

Do końca marca do Szpitala Wojewódzkiego trafią wszystkie oddziały Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego - od neonatologicznego przez intensywną terapię noworodków i dzieci po neurologię dziecięcą. Na razie mali pacjenci nadal są leczeni w starym budynku przy al. Kasprowicza.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl