Wrocław: prywatna lecznica zamyka porodówkę

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2020 13:47

1 lutego 2020 r. Centrum Zdrowia Kobiety - Medfemina, jedyna prywatna porodówka we Wrocławiu, zamyka oddział, na którym rodzące mogły liczyć na zabieg cesarskiego cięcia na życzenie. W publicznych szpitalach "cesarki" są wykonywane ze wskazań medycznych.

Przyczyną zmian jest decyzja o koncentracji działalności placówki na wykonywaniu operacji ginekologicznych Fot. Archiwum

W prywatnej wrocławskiej placówce na świat przyszło ok. 1200 dzieci. Na styczeń 2020 roku zaplanowane były tam dwa zabiegi cesarskiego cięcia. Zostały one odwołane, anulowano także zaplanowane wizyty kwalifikacyjne.

Pacjentki są zbulwersowane, ponieważ zarządzający placówką nie powiadomili żadnej z nich o swoich planach. Informację o zamknięciu oddziału podano jedynie w mediach społecznościowych.

Zarząd szpitala tłumaczy, że przyczyną zmian jest decyzja o koncentracji działalności placówki na wykonywaniu operacji ginekologicznych, głównie w zakresie endometriozy, usuwania mięśniaków i torbieli oraz innych kobiecych schorzeń.

Jak czytamy w komunikacie: "Po 31 stycznia 2020 r. będziemy służyć Paniom w zakresie ginekologii operacyjnej, w tym w głównej mierze w nowatorskiej w Polsce laparoskopii kobiecej".

Szpital zapowiada też na 25 stycznia Dzień Otwarty Ginekologii Operacyjnej, w trakcie którego pacjentki będą mogły osobiście zapoznać się z nową ofertą placówki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum