Wrocław: powrót ordynatora, który krytykował warunki na porodówkach

Autor: gazetawroclawska.pl/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2015 12:57

Ordynator, który został zawieszony przez dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu po tym, jak na spotkaniu z ministrem Marianem Zembalą upomniał się o lepsze warunki na porodówkach, został w czwartek (13 sierpnia) przywrócony na stanowisko.

Wrocław: powrót ordynatora, który krytykował warunki na porodówkach

Dr Janusz Malinowski upomniał się o lepsze warunki na porodówkach. Skandalem nazwał to, że po porodach kobiety trafiają do trzyosobowych sal bez łazienki. Cały czas podkreślał, że chodzi mu o dobro pacjentek.

O tym, że wróci na stanowisko, osobiście poinformowali: premier Ewa Kopacz i prof. Marian Zembala, którzy odwiedzili szpital przy Kamieńskiego, podczas wizyty we Wrocławiu, gdzie odbywało się wyjazdowe posiedzenie rządu.

Szefostwo szpitala zwlekało z przywróceniem Malinowskiego na stanowisko ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego - informuje Gazeta Wrocławska. Gdy to się w końcu stało, powiedział Gazecie Wrocławskiej: - Bardzo się z tego cieszę i dziękuję kobietom za wsparcie.

Janusz Malinowski nie ukrywał radości, ale też przyznał, że spodziewa się nowych kłopotów. Dodał jednak, że z takim wsparciem kobiet, jakie dotąd otrzymał, pokona wszystko.

Czytaj: gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum