Wrocław: powodem fuzji 9 mln zł zadłużenia

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 03 października 2009 11:00

Pacjenci i personel Specjalistycznego Szpitala Rehabilitacyjnego we Wrocławiu nie zgadzają się z planami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, dotyczącymi połączenia placówki z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu. Już dwukrotnie protestowali z transparentami na ulicy.

Wrocław: powodem fuzji 9 mln zł zadłużenia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ich przedstawiciele spotkali się w tej sprawie w piątek (2 pażdziernika) z Romanem Szełemejem, pełnomocnikiem marszałka Dolnego Śląska ds. ochrony zdrowia, i Jarosławem Maroszkiem, dyrektorem wydziału zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.

– Boimy się, że gdy szpitale zostaną połączone, z czasem nie będziemy mieli gdzie się leczyć, gdyż rehabilitacja jest niedochodowa i zostanie zlikwidowana – nie kryje Marcin Antoniak, pacjent z komitetu protestacyjnego. Pielęgniarki boją się z kolei zwolnień.

Urzędnicy zapewnili w czasie spotkania, że pielęgniarki nie stracą pracy, a rehabilitacja pozostanie na miejscu, tłumacząc, że połączenie szpitali to konieczność. Głównym powodem jest sięgające 9 mln zł zadłużenie placówki. Poza tym, fatalny jest stan zabytkowego budynku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze