Wrocław: ponad 500 osób chętnych pracować w szpitalu tymczasowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2020 20:45

Konstrukcja jednej z dwóch budowanych hal szpitala tymczasowego we Wrocławiu jest już na ukończeniu. Trwa montaż instalacji w istniejących obiektach - tak wyglądają postępy w budowie szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Do pracy w nowej placówce zgłosiło się ponad 500 osób.

Wrocław: ponad 500 osób chętnych pracować w szpitalu tymczasowym
Do pracy w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu zgłosiło się ponad 500 osób. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital tymczasowy we Wrocławiu powstaje w centrum kongresowym przy ul. Rakietowej. Placówka będzie miała 400 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19, w tym 50 miejsc respiratorowych.

Pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szpitala tymczasowego Maciej Bluj powiedział w czwartek PAP, że na terenie centrum kongresowym przy ul. Rakietowej postawiono już konstrukcję pierwszej z dwóch powstających tam hal, a pod druga wylane są już fundamenty.

- To będą połączone hale. W jednej z nich będzie 50 łóżek respiratorowych, a w drugiej 60 łóżek tlenowych - powiedział Bluj.

W istniejących pomieszczeniach obiektu przy ul. Rakietowej montowane są instalacje oraz łóżka dla przyszłych pacjentów. Budowana jest też apteka.

Do tej pory do pracy w szpitalu tymczasowym zgłosiło się 500 osób z personelu medyczne. Według szacunków, personel szpital tymczasowego będzie składał się z około 900 pracowników - w tym 260 lekarzy, 608 pielęgniarek i 80 pracowników apteki.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu ma być gotowy na koniec listopada. Placówka będzie prowadzony przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum