Wrocław: pierwszy krok do połączenia USK ze szpitalem w Trzebnicy

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2015 14:39

W czwartek (11 czerwca) został podpisany list intencyjny pomiędzy Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, podmiotem tworzącym Uniwersytecki Szpital Kliniczny, a Starostwem Powiatowym w Trzebnicy, któremu podlega Szpital im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Wrocław: pierwszy krok do połączenia USK ze szpitalem w Trzebnicy

Intencją podpisanego listu jest chęć podjęcia przez uczelnię medyczną i starostwo powiatowe współpracy w celu połączenia trzebnickiego szpitala z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Jest to dopiero pierwszy krok do współpracy, dalsze decyzje co do jej kontynuacji zostaną podjęte po zakończeniu prac zespołów roboczych każdej ze stron. Celem wypracowanych stanowisk zespołów roboczych będzie odpowiedź na pytanie czy i w jakiej formie będzie to możliwe.

- Zależy nam na bardziej racjonalnym i skutecznym wykorzystaniu możliwości organizacyjnych i finansowych zarówno szpitala w Trzebnicy, jak i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu - wspólnie podkreślają zarówno Piotr Pobrotyn, dyrektor USK, jak i Piotr Dytko, dyrektor szpitala Św. Jadwigi Śląskiej.

Nowoczesny obiekt, którym dysponuje USK przy ulicy Borowskiej 213 jest największym i najnowocześniejszym szpitalem na Dolnym Śląsku, jedynym posiadającym 23 kliniki. Naukowcy z USK jako pierwszy na świecie zregenerowali przecięty rdzeń kręgowy. Prowadzą także badania nad wczesnym wykrywaniem choroby Alzheimera wiele innych projektów współpracując z ośrodkami w Polsce i na świecie.

Z kolei ośrodek trzebnicki jest liderem rangi światowej i jedynym ośrodkiem w Polsce, w którym wykonuje się zabiegi transplantacji ręki. Pierwszy taki zabieg został wykonany przez zespół działający pod kierownictwem prof. Jerzego Jabłeckiego w 2006 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum