Wrocław: petycja do prezydenta po zapowiedzi prywatyzacji placówki rehabilitacyjnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2013 17:37

Pracownicy Centrum Rehabilitacji oraz kilkuset pacjentów placówki podpisało petycję do prezydenta ws. prywatyzacji tej gminnej spółki. Domagają się gwarancji, że jednostka nie zmieni charakteru świadczonych usług.

Wrocław: petycja do prezydenta po zapowiedzi prywatyzacji placówki rehabilitacyjnej

Ponad 500 osób podpisało petycję do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który w kwietniu wydał zarządzenie w sprawie zbycia udziałów w gminnej spółce Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej we Wrocławiu. Gmina chce sprzedać sto procent udziałów i do 14 czerwca przedłużyła właśnie termin składania ofert dla podmiotów, które chcą podjąć negocjacje w tej sprawie.

Jak poinformowała Julia Wach z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, prywatyzacja przeprowadzana jest w celu zapewnienia inwestora, który dokona wymaganych inwestycji, przeznaczy na ten cel środki finansowe i zapewni dalszy rozwój spółki. Podstawą decyzji o sprzedaży udziałów firmy będzie zachowanie jej dotychczasowej funkcji, związanej z działalnością medyczną w zakresie prowadzonym obecnie przez spółkę.

- Kwestie pracownicze będą przedmiotem negocjacji. Kwestią kluczową jest zachowanie dotychczasowej funkcji spółki, więc też stosownego poziomu zatrudnienia - dodała Wach.

Prezydent jeszcze nie zapoznał się z petycją, ale jak zapewniono w magistracie odpowie na nią w ciągu 30 dni.

Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej we Wrocławiu to jeden z największych tego typu ośrodków w stolicy Dolnego Śląska. Rocznie przyjmuje ponad tysiąc pacjentów, ma kontrakt z NFZ na prawie 3 mln zł. Autorzy petycji obawiają się, czy po prywatyzacji nadal będzie prowadził bezpłatną rehabilitację na podobną skalę.

NZOZ Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej spółka z o.o. powstał w 2011 r. w wyniku restrukturyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika. Posiada stacjonarny oddział rehabilitacyjny, ośrodek rehabilitacji dziennej, oddział rehabilitacji neurologicznej i poradnię rehabilitacyjną.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum