Wrocław: pacjenci protestują przeciwko połączeniu szpitali

Autor: Fakt, KAW/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2009 13:03

Pacjenci walczą o Specjalistyczny Rehabilitacyjno-Ortopedyczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu.

Obawiają się, że po połączeniu ze Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym lecznica przestanie istnieć. Pacjenci przyszli na sesję sejmiku województwa dolnośląskiego. Nie tracą nadziei, choć radni już przegłosowali uchwałę restrukturyzacyjną. Może ją jednak uchylić wojewoda, bo radni PiS uważają, że została podjęta z naruszeniem prawa – informuje gazeta Fakt.

– Komisja zdrowia nie wydała opinii do uchwały o likwidacji szpitala, a to niezgodne ze statutem województwa – uważa Paweł Hreniak, radny województwa.

Zgodnie z uchwałą zlikwidowane zostaną dwie placówki: Specjalistyczny Rehabilitacyjno-Ortopedyczny Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Poświęckiej oraz Okręgowy Szpital Kolejowy przy ul. Wiśniowej. Tę pierwszą placówkę urzędnicy chcą przyłączyć do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, a OSK do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistyczneg.

Urzędnicy zapewniają, że rehabilitacja nie ulegnie likwidacji, a połączenie szpitali to konieczność. Placówka jest zadłużona na 9 mln zł, a stan zabytkowego budynku jest fatalny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum