Wrocław: ordynator z WSS nie wrócił jeszcze do pracy

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2015 17:16

Dr Janusz Malinowski nie wrócił jeszcze do pracy: dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu uzależnił przywrócenie zawieszonego ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego od przedstawienia planu restrukturyzacji oddziału.

Wrocław: ordynator z WSS nie wrócił jeszcze do pracy
Decyzję o ewentualnym "odwieszeniu" ordynatora ma podjąć specjalna komisja powołana przez dyrektora Fot. PTWP

Powrót dr Janusza Malinowskiego na stanowisko zapowiadała zarówno premier Ewa Kopacz jak i minister zdrowia Marian Zembala po wtorkowym spotkaniu we Wrocławiu. Formalna decyzja należy jednak do dyrektora szpitala prof. Wojciecha Witkiewicza - informuje Radio Wrocław.

Czytaj: Wrocław: dyrektor WSS o zawieszonym w obowiązkach ordynatorze: zrobił krzywdę szpitalowi

Wymagany przez dyrektora plan restrukturyzacji Janusz Malinowski złożył dopiero w czwartek (30 lipca) ponieważ, jak wyjaśnia, musiał przygotować plan zmian.

W jego ocenie sytuację na porodówce może poprawić zatrudnienie dwóch specjalistów i 5 rezydentów. Dodatkowo ordynator postuluje racjonalizację przyjęć, choć zaznacza, że nie odeśle żadnej rodzącej kobiety, bo nie chce aby dziecko przyszło na świat przed szpitalem lub na przystanku.

Czytaj: Wrocław: premier spotkała się z dyrekcją WSS - zawieszony ordynator wraca do pracy

Decyzję o ewentualnym "odwieszeniu" ordynatora ma podjąć specjalna komisja powołana przez dyrektora, na razie jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Więcej: www.prw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum