Wrocław: nowy system informatyczny paraliżuje SOR

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2016 10:10

Pacjenci na SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu czekają w kolejkach na pomoc, bo padł system komputerowy.

Fot. archiwum

Gazeta Wrocławska podaje przykład pacjenta, który po 10 godzinach nie doczekał się nawet konsultacji lekarskiej. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne osób z urazami kończyn było bardzo wiele, a na dyżurze pracował tylko jeden lekarz, który w pierwszej kolejności obsługiwał pacjentów z karetek pogotowia.

Okazało się, że urządzenie do wykonywania zdjęć RTG uległo awarii, co w połączeniu z jednym lekarzem na dyżurze praktycznie sparaliżowało pracę SOR. Obsługa techniczna szpitala nie poradziła sobie z usunięciem awarii.

Maria Tobiś, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przyznaje, że placówka boryka się z awariami nowego systemu informatycznego, w którym nie wszystko działa tak, jak powinno. Firma, która go instalowała poprawia system. Jak tłumaczy, ostatnie dwa tygodnie to ciągłe spotkania z informatykami firmy wdrażającej system a dodatkowo w poniedziałek (11 stycznia) doszła do tych problemów kolejna duża awaria, która unieruchomiła znów wspomniany aparat RTG.

Więcej: www.gazetawrocławska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum