Wrocław: nowe przepisy dla niepełnosprawnych nie stworzyły kolejek

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2018 10:26

Wbrew obawom nie ma kolejek w dolnośląskich przychodniach po wejściu w życie od 1 lipca nowych przepisów dotyczących uprawnienia niepełnosprawnych do świadczeń w zakresie rehabilitacji poza kolejnością.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje pełnomocnik marszałka wojewódzwa dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych Paweł Parus, nie odnotowano żadnych sygnałów o tym, żeby komuś odmówiono rejestracji.

W Wojewódzkim Zespole Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu z nowych uprawnień skorzystało do tej pory około 20 osób. Podobnie jest w Centrum Rehabilitacji Creator, które ma umowę z NFZ. Na zabiegi poza kolejnością zgłosiło się zaledwie kilkunastu chorych.

Jak podkreśla Anna Dalak, kierownik rejestracji w Centrum Creator, na wizytę bez kolejki mogą zapisać się osoby, które mają zaświadczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Na razie nie trzeba było przesuwać wizyt osób, które nie mają takich uprawnień jak niepełnosprawni. O ile do specjalisty można przyjść bez skierowania, o tyle na rehabilitację trzeba mieć zalecenie lekarskie.

Więcej: www.radiowroclaw.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum