×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: niełatwo podwieźć chorego do DCO

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia06 grudnia 2015 09:37

Jeden z parkingów pod Dolnośląskim Centrum Onkologii przeznaczony jest tylko pracowników, drugi tylko za okazaniem przepustki. Wzdłuż całej ulicy obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Pacjenci i ich rodziny skarżą się, że nie sposób podjechać do lecznicy. Ta wyjaśnia...

Wrocław: niełatwo podwieźć chorego do DCO
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wrocławska, dodatkowo na chodniku zamontowano słupki uniemożliwiające wjazd na szeroki chodnik, na którym mogłyby stanąć auta. Pacjenci i ich rodziny oburzają się, że do szpitala nie można podjechać. Zwracają uwagę, że dotyczy to również taksówek, które gdy podjadą pod bramę szpitalną i przyjdzie im chwilę poczekać, nie mają gdzie tego zrobić legalnie.

Agnieszka Czajkowska-Masternak, rzecznik Dolnośląskiego Centrum Onkologii, przyznaje, że
rzeczywiście na wewnętrzny parking między budynkami centrum nie można się dostać.  Twierdzi jednak, że w nagłych przypadkach szlaban jest podnoszony.

- Istnieje oczywiście możliwość podwiezienia osoby chorej na teren DCO, jednak nie ma możliwości zaparkowania pod szpitalem na dłużej - wyjaśnia.

Dodaje, że utrudnienia związane z parkowaniem nie są wynikiem złem woli szpitala. Przypomina, że DCO mieści się w starych, zabytkowych budynkach. Wyjaśnia, że słupki zamontowano specjalnie, bo kierowcy parkowali auta na chodniku blokując wjazd do DCO i zasłaniając jednocześnie widoczność karetkom.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze