Wrocław: mieszkańcy narzekają na hałas szpitalnego transformatora

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2016 13:15

Mieszkańcy bloku sąsiadującego z nowo wybudowanym blokiem operacyjnym 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu narzekają na hałas transformatora, szczególnie nocną porą.

Mieszkańcy budynku przy ul. Pułtuskiej od marca narzekają na hałas płynący ze szpitalnego tranformatora. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, rozważają wstąpienie na drogę sądową. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wrocławska, duży transformator stanął przy ul. Pułtuskiej w sąsiedztwie budynku mieszkalnego na przełomie lutego i marca. Według mieszkańców hałas jaki wytwarza urządzenie jest szczególnie uciążliwy nocą, zwłaszcza teraz, kiedy okna są otwarte przez całą dobę.

Mieszkańcy już na początku marca zwrócili się do administracji szpitala z tą sprawą, ale jak dotąd nic się nie zmieniło. O hałasie poinformowali również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Pracownicy Inspektoratu przeprowadzili pomiary hałasu.

Według Inspektoratu ''dla terenów zabudowy mieszkaniowej dopuszczalny równoważny poziom hałasu zależnie od klasyfikacji danego terenu wynosi: 50 lub 55 dB w godzinach 6-22 i 40 lub 45 dB w godzinach 22-6''. Wyniki kontroli w porze nocnej kształtowały się na poziomie 46,9-47,9 dB w zależności od lokalizacji punktu pomiarowego.

Szpital zapewnia, że wziął już pod uwagę skargi mieszkańców.

 

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum