Wrocław: mają problem ze sprzedażą budynków po szpitalu - jest trzeci przetarg

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2018 12:53

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego próbuje od kwietnia ub.r. sprzedać budynki byłego Szpitala Kolejowego przy al. Wiśniowej we Wrocławiu. Pierwsze dwa przetargi zakończyły się niepowodzeniem. Obecnie UMWD ogłosił trzeci.

Decyzja konserwatora zabytków przełoży się na decyzje ewentualnych inwestorów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jego rozstrzygnięcie zaplanowano na 13 lutego. Cena wywoławcza to 28 mln zł - informuje Gazeta Wrocławska.

Nieruchomość stoi pusta od 2015 r., gdy pacjenci i lekarze przenieśli się do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa. Jak dotąd nie znalazł się ani jeden chętny na zakup byłej lecznicy. Urzędnicy są zdania, że cena wywoławcza nie jest wygórowana i przypuszczają, że inwestorzy czekają na decyzję konserwatora zabytków (sprawa jest w toku).

Wojewódzka konserwator zabytków wszczęła bowiem postępowanie dot. wpisania ośmiu obiektów byłego szpitala do rejestru zabytków. Chodzi o trzykondygnacyjny budynek główny z 1901 roku, kotłownię, budynek gospodarczy, sterylizatornię wewnątrz dziedzińca, dawne prosektorium, przychodnię, oddziały łóżkowe oraz izbę przyjęć. Decyzja konserwatora zabytków może wiele wyjaśnić, w szczególności określi zakres ochrony poszczególnych budynków, co będzie miało przełożenie na decyzje przyszłych inwestorów.

Według obowiązującego planu zagospodarowania mogłyby w tym miejscu powstać mieszkania, punkty usługowe i handlowe, obiekty opieki zdrowotnej lub edukacji.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum