Wrocław: lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego powrócą do negocjacji

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2010 15:20

Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim mają się spotkać w Ministerstwie Zdrowia na kolejnej turze rozmów.

Wrocław: lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego powrócą do negocjacji

Lekarze ostrzegają, że jeśli nie zostaną zwiększone stawki na każdego pacjenta, to nie podpiszą kontraktów z NFZ. Lekarze chcieliby, żeby NFZ podniosło stawkę na jednego pacjenta z 8 zł do 8,72 zł ‒ informuje Gazeta Wrocławska.

Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego tłumaczą, że rentowność ich przychodni spada, bo rosną koszty związane ze sprawozdawczością i bieżącą działalnością przychodni, a to konsumuje środki na świadczenia medyczne. 

‒ Mamy coraz więcej obowiązków, rosną koszty utrzymania przychodni, natomiast nie dostajemy na naszą działalność żadnych dodatkowych pieniędzy ‒ powiedział gazecie Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego. 

NFZ wskazuje, że żądania lekarzy są nie do spełnienia, bo NFZ i tak zwiększył nakłady na POZ o ponad 1,5 miliarda złotych, zaś o nowych obowiązkach sprawozdawczych lekarze wiedzieli od sierpnia. 

‒ Żądania lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego są nierealne. Nie mamy takich pieniędzy, a nasz budżet został zaakceptowany już we wrześniu ‒ mówi Andrzej Troszyński, rzecznik centrali NFZ. 

Więcej: Gazeta Wrocławska

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum