Wrocław: kontrowersje wokół sprzedaży budynku farmacji

Autor: gazetawroclawska.pl/Rynek Zdrowia • • 03 września 2015 09:11

Pięć lat temu rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny) zwrócił się do miasta o zmianę charakteru użytkowania budynku przy ul. Grodzkiej 9. Magistrat nie zgodził się na działalność usługową, handel i mieszkalnictwo. Uczelnia sprzedała więc budynek farmacji spółce.

Wrocław: kontrowersje wokół sprzedaży budynku farmacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tymczasem na ostatnim posiedzeniu komisji architektury rady miejskiej większość radnych miała wątpliwości dotyczące projektu uchwały w sprawie przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Grodzkiej.

Duże kontrowersje wzbudziła dawna siedziba farmacji Uniwersytetu Medycznego, którą w 2013 r. udało się sprzedać za ponad 5 mln zł - informuje Gazeta Wrocławska.

Do tej pory według planu mogły tam być prowadzone działania w zakresie nauki. Spółka, która jest aktualnie właścicielem nieruchomości, zwróciła się do miasta o zmianę charakteru użytkowania. Według projektu uchwały, jeżeli zostanie ona przyjęta przez radę, w budynku będą mogły powstać na przykład biura, hotel lub gastronomia.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum