Wrocław: kara dla szpitala za kolejki na SOR

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2017 12:25

Kontrola zorganizowana przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ skończyła się karą dla 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu. Wykazała wielogodzinne kolejki na SOR i niezgłoszenie zmian w obsadzie lekarskiej.

Wrocław: kara dla szpitala za kolejki na SOR
Od końca października 2016 r. we wrocławskich szpitalnych oddziałach ratunkowych prowadzone są kontrole. Fot. Archiwum

Gazeta Wrocławska przypomina, że od końca października na wrocławskich SOR-ach prowadzone są kontrole przeprowadzane przez pracowników wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego oraz przedstawicieli Funduszu. 

Na razie kara wysokości 15,8 tys. zł została nałożona z powodu zbyt długiego oczekiwania karetek przed przed SOR 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ (najdłużej czekano 6 godzin), a także niezgłoszenia zmian w obsadzie lekarskiej.

Stwierdzono, że zostały przekroczone czasy dotarcia zespołu do pacjenta, a wywiad przez dyspozytora medycznego z osobą zgłaszającą był prowadzony niewłaściwie. Brakowało też szczegółowej procedury postępowania w przypadkach przetrzymywania ambulansów na SOR oraz izbach przyjęć. 

Więcej: gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum