Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia | 02-02-2017 12:25

Wrocław: kara dla szpitala za kolejki na SOR

Kontrola zorganizowana przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ skończyła się karą dla 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu. Wykazała wielogodzinne kolejki na SOR i niezgłoszenie zmian w obsadzie lekarskiej.

Od końca października 2016 r. we wrocławskich szpitalnych oddziałach ratunkowych prowadzone są kontrole. Fot. Archiwum

Gazeta Wrocławska przypomina, że od końca października na wrocławskich SOR-ach prowadzone są kontrole przeprowadzane przez pracowników wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego oraz przedstawicieli Funduszu. 

Na razie kara wysokości 15,8 tys. zł została nałożona z powodu zbyt długiego oczekiwania karetek przed przed SOR 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ (najdłużej czekano 6 godzin), a także niezgłoszenia zmian w obsadzie lekarskiej.

Stwierdzono, że zostały przekroczone czasy dotarcia zespołu do pacjenta, a wywiad przez dyspozytora medycznego z osobą zgłaszającą był prowadzony niewłaściwie. Brakowało też szczegółowej procedury postępowania w przypadkach przetrzymywania ambulansów na SOR oraz izbach przyjęć. 

Więcej: gazetawroclawska.pl