Wrocław: do szpitala w odwiedziny z dowodem, powód: ŚDM

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2016 11:10

Aby wejść do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, trzeba mieć dowód osobisty. Szpital wprowadził środki bezpieczeństwa w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży szpitale wprowadziły specjalne środki bezpieczeństwa. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wrocławska, powodem kontroli dokumentów przy wejściu do WSzS jest pierwszy stopień zagrożenia alarmowego ALFA. W placówce wstrzymano także odwiedziny u chorych. Procedura wprowadzona została w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Ograniczenia potrwają do 2 sierpnia.

Osoby, które chcą odwiedzić pacjentów, mogą to zrobić między godziną 16 a 18. Szpital przy Kamieńskiego jest jedyną placówką we Wrocławiu, która przyjęła takie formy zabezpieczenia budynku i pacjentów. 

We wszystkich innych placówkach panuje wzmożony stopień bezpieczeństwa. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy Borowskiej powołano lokalne centrum nadzoru. Nie wstrzymano odwiedzin, nie ma kontroli dokumentów u osób odwiedzających pacjentów. W szpitalu powołano zespół i dodatkowego, specjalnego lekarza dyżurnego na czas Światowych Dni Młodzieży.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum