Wrocław: budynki po szpitalu miasto wystawi na sprzedaż

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 14 września 2015 10:09

We Wrocławiu już działa nowy szpital wojewódzki. Przeniósł się do niego Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka, który dotąd mieścił się na Traugutta i Wiśniowej. Teraz opuszczone budynki są przygotowywane do oddania samorządowi.

Wrocław: budynki po szpitalu miasto wystawi na sprzedaż
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dotychczasowy użytkownik, czyli szpital musi je opróżnić z pozostałego sprzętu i mebli, które nie zostały zabrane do nowej lecznicy na wrocławskich Stabłowicach - informuje Gazeta Wrocławska.

Założenie od początku było takie, że w nowym szpitalu będzie też nowe wyposażenie. Większość urządzeń medycznych, łóżka i meble używane dotychczas w szpitalu Marciniaka, które nie zostały zabrane na Stabłowice, ma być sprzedana albo przekazana innym placówkom.

Przejęcie do zasobu Województwa Dolnośląskiego budynków szpitalnych położonych przy al. Wiśniowej przewiduje się na początku listopada. Budynki znajdujące się przy ul.  Traugutta planowane są do przejęcia na przełomie grudnia br. i stycznia 2016 roku.

Samorząd planuje wystawić obie przejęte od szpitala nieruchomości na sprzedaż. Przyszli nabywcy muszą wziąć pod uwagę fakt, że część budynków zlokalizowanych przy ul. Traugutta i Wiśniowej została ujęta w wykazie zabytków architektury i budownictwa miasta Wrocławia

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze