Wrocław: brokerzy ubezpieczeniowi wspierają finansowo walkę z koronawirusem

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2020 16:39

Brokerzy ubezpieczeniowi z wrocławskiej firmy Supra Brokers od przeszło dwudziestu lat współpracują z branżą medyczną. Dotąd ich kontakty z ochroną zdrowia ograniczały się do kwestii biznesowych. Jednak teraz, w obliczu pandemii koronawirusa, brokerzy postanowili czynnie włączyć się do walki z tym zagrożeniem epidemiologicznym - podaje spółka w informacji prasowej.

Marcin Foryś, prezes zarządu firmy Supra Brokers; FOT. PTWP

- Jesteśmy pełni podziwu obserwując nieprawdopodobną, heroiczną walkę z epidemią koronawirusa toczoną przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, laborantów i pozostały personel szpitalny - mówi Marcin Foryś, prezes zarządu firmy Supra Brokers.

- Dzięki codziennym kontaktom z naszymi klientami z branży medycznej wiemy też, w jak trudnych warunkach przychodzi im toczyć tę walkę. Są zmęczeni, brakuje im ludzi, sprzętu i środków ochrony osobistej. To nawet nie jest zarzut pod adresem rządzących. Te same problemy mają przecież wszystkie szpitale na świecie. Nie chcieliśmy się temu dłużej biernie przyglądać. Postanowiliśmy w miarę możliwości pomóc - dodaje prezes Foryś.

Zwołał pilne posiedzenie zarządu spółki i wspólnie podjęto decyzję o natychmiastowym przekazaniu środków z funduszu prewencyjnego na wsparcie instytucji walczących z epidemią. Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia pieniądze trafią do szpitala zakaźnego na Śląsku oraz do pracowników i studentów uczelni medycznej w Warszawie opiekujących się chorymi na pierwszej linii frontu.

- Każda z tych instytucji dostanie od nas po 50 tysięcy zł. W przypadku szpitala pieniądze te przeznaczone zostaną na środki ochrony osobistej lekarzy i personelu. Natomiast uczelnia może je wykorzystać wedle uznania, choć zasugerowaliśmy, że przynajmniej za część tej kwoty gotowi jesteśmy opłacić studentom pracującym przy chorych na COVID-19 ubezpieczenie gwarantujące im pieniądze za każdy dzień pobytu w szpitalu, gdyby nieszczęśliwie sami zarazili się koronawirusem - mówi Wioletta Klima, wiceprezes zarządu Supra Brokers.

- 100 tysięcy złotych przeznaczone na wsparcie walki z koronawirusem nie jest może kwotą wielką w skali potrzeb polskiej służby zdrowia, ale dla Supry Brokers z pewnością istotną, szczególnie w czasach ekonomicznej niepewności - czytamy w komunikacie spółki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum