Wrocław: będą środki dla seniorów i na kolejnych dentystów w szkołach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2019 08:09

Ponad 5 mld 652 mln zł na wydatki w budżecie miasta na rok 2020 zaplanowali radni Wrocławia w przyjętej w środę (18 grudnia) uchwale budżetowej. Najwięcej pieniędzy będzie przeznaczonych na edukację - 1,4 mld zł, a na inwestycje zaplanowano 800 mln zł.

Fot. AM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Dochody budżetowe Wrocławia w 2020 roku ustalono na 5 mld 331 mln zł. Deficyt budżetowy wyniesie 321 mln zł.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk prezentując założenia budżetowe podkreślił, że budżet ma charakter prorozwojowy.

Budżet zakłada dochody miasta w przyszłym roku na poziomie 5 mld 331 mln zł, a wydatki na poziomie 5 mld 652 mln zł. Na inwestycje miejscy urzędnicy planują przeznaczyć 800 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór i trasy na Popowice. Planowane są też przebudowy placówek oświatowych oraz dokończenie budowy obwodnicy Leśnicy.

Środki zostaną przeznaczone też m.in. na miejski program wymiany źródeł ogrzewania. Na edukację i oświatę przeznaczono 1,4 mld zł, na transport i inwestycje drogowe w budżecie zapisano prawie 1,1 mld zł, a na samą komunikację zbiorową 468 mln zł.

Sutryk w ramach własnych autopoprawek uwzględnił w budżecie propozycje klubów radnych będących w koalicji rządzącej. Chodzi m.in. o takie inwestycje, jak uruchomienie kolejnych gabinetów stomatologicznych przy szkołach czy przeznaczenie 600 tys. zł na program "Wrocław dba o seniora".

Roman Skiba (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum