×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: NFZ zapłaci szpitalom za procedury nielimitowane; czeka na sprawozdania

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia22 stycznia 2012 10:12

Wrocławskie szpitale nie dostały dotąd części pieniędzy za zeszły rok. Zgodnie z przepisami, NFZ musi zapłacić przede wszystkim za świadczenia nielimitowane - porody, leczenie noworodków, kardiologię inwazyjną i przeszczepy. NFZ czeka na sprawozdania.

Wrocław: NFZ zapłaci szpitalom za procedury nielimitowane; czeka na sprawozdania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego czeka na ponad 1,7 mln zł za leczenie zawałów, porody i przeszczepy nerek oraz ponad 1,5 mln zł za procedury ratujące życie: intensywną terapię i chemioterapię - informuje Gazeta Wyborcza.

W Akademickim Szpitalu Klinicznym leczenie na intensywnej terapii kosztowało ponad 7 mln zł. To rekordowa zaległość NFZ we Wrocławiu. Ponadto za porody i ostre zespoły wieńcowe szpitalowi należy się około 1 mln zł.

Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Gromkowskiego NFZ nie zapłacił jeszcze za leczenie udarów i pacjentów oddziału internistycznego - w sumie 1,8 mln zł.

Jak twierdzi dolnośląski oddział NFZ, należności za procedury nielimitowane są na bieżąco płacone za każdy kwartał. Szpitale dopiero kończą sprawozdania za grudzień 2011. Po ich przekazaniu do NFZ możliwe będzie wypłacenie zobowiązań za IV kwartał.

Otwarta pozostaje kwestia zapłacenia szpitalom za procedury ratujące życie i tzw. nadwykonania. Szpitale zapowiadają, że będą zabiegać o te pieniądze "wszystkimi możliwymi środkami".

 Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze