Wrocław: Impel wspiera szpital wojewódzki w walce z koronawirusem

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 16:19

Pomoc finansowa na zakup środków ochrony osobistej, maseczki chirurgiczne i dodatkowa - bezpłatna usługa cateringowa dla ratowników medycznych to sposób w jaki Grupa Impel wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Imlpel przez miesiąc będzie przekazywał bezpłatnie posiłki 60 ratownikom medycznym; FOT. Materiały prasowe

Wrocławska lecznica przy ul. Koszarowej jest kluczową placówką medyczną do walki z epidemią koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Grupa Impel przekazała już 100 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Dodatkowo Impel przekazał bezpłatnie szpitalowi przy ul. Koszarowej maseczki chirurgiczne, produkowane są przez jedną ze spółek Grupy Impel - Impel Delivery SA - która posiada własną szwalnię w Ruszowie.

- Grupa Impel znalazła się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Świadczymy szereg usług m.in. w szpitalach i placówkach medycznych, także w szpitalach zakaźnych jednoimiennych, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji są te placówki, z jakimi problemami się mierzą i jak ważna jest dla nich każda pomoc - mówi Jakub Dzik, wiceprezes zarządu Impel S.A.

- Zarząd Grupy Impel zadecydował o przekazaniu pomocy finansowej i dodatkowych formach wsparcia dla szpitala, który za sprawą heroicznej pracy walczy z epidemią koronawirusa na Dolnym Śląsku - dodaje prezes Dzik.

Grupa Impel zadecydowała także, że od 30 marca przez miesiąc będzie przygotowywała i przekazywała bezpłatnie posiłki dla 60 ratowników medycznych pracujących w szpitalu jednoimiennym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Posiłki przygotowują pracownicy spółki Impel Catering.

- Na co dzień prowadzimy w tej placówce kuchnię szpitalną, która dostarcza wyżywienie pacjentom chorującym na COVID-19. Jednocześnie chcemy wykorzystać nasze zasoby i dostosowaną w błyskawiczny sposób organizację produkcji oraz dystrybucji posiłków, aby wesprzeć ratowników medycznych, przekazując im bezpłatne posiłki - tłumaczy Jakub Dzik.

I dodaje: - Pragniemy w ten sposób wyrazić nasze podziękowania za pracę całego personelu wrocławskiego szpitala.

Impel to największa w Polsce grupa firm świadczących usługi outsourcingowe dla przedsiębiorstw i instytucji z niemal wszystkich branż. Oferuje kompleksowe rozwiązania optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum