Wrocław: Akademickie Biuro Karier współfinansowane przez UE

Autor: KAW/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2009 07:01

Akademia Medyczna we Wrocławiu stworzyła Akademickie Biuro Karier, objęte projektem "Program rozwoju Akademii Medycznej we Wrocławiu". Projekt - realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Głównym zadaniem Akademickiego Biura Karier jest przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy, m.in. poprzez serię szkoleń (warsztatów), które prowadzone są przez doświadczonego doradcę zawodowego z uprawnieniami psychologa.

Podczas warsztatów studenci doskonalą swoje umiejętności związane z kreatywnym myśleniem, aktywnym poszukiwaniem pracy, planowaniem własnej kariery zawodowej, komunikacją, umiejętnością autoprezentacji, jak również przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą.

Warsztaty odbywają się raz w tygodniu (trwają 5 godzin lekcyjnych). Udział w zajęciach jest bezpłatny, a po każdym szkoleniu uczestnik otrzymuje certyfikat udziału w warsztatach z określonej tematyki. Uczestnicy mogą także sami zaproponować własny temat szkolenia.

 Ponadto Biuro oferuje studentom i absolwentom możliwość indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, a także świadczy usługi z zakresu pośrednictwa pracy.

 Pracownicy ABK nawiązują kontakty z potencjalnymi pracodawcami, zachęcając ich do zamieszczania ogłoszeń z ofertami pracy skierowanymi do studentów i absolwentów Akademii Medycznej na stronie internetowej Biura, jak również przed jego siedzibą. Na stronie Biura można znaleźć również informacje o stażach i praktykach.

 Kolejną ważną formą działalności ABK jest organizacja spotkań potencjalnych pracodawców ze studentami i absolwentami.

 Szczegóły: www.pokl.am.wroc.pl (zakładka Akademickie Biuro Karier); tel. 071/ 348 42 10 wew. 155; e-mail: e-mail: abk.am.wroc@gmail.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum