×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wołomin: pracownicy szpitala nawołują mieszkańców powiatu do protestu

Autor: Zabki24.pl, RZ/Rynek Zdrowia27 listopada 2013 12:43

SPZOZ - Szpital Powiatowy w Wołominie prowadzi akcję protestacyjną. Zwrócił się do mieszkańców powiatu wołomińskiego o poparcie i aktywne uczestnictwo w akcji protestacyjnej, która ma się odbyć przed siedzibą Mazowieckiego Oddziału NFZ w Warszawie 10 grudnia 2013 r.

Wołomin: pracownicy szpitala nawołują mieszkańców powiatu do protestu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Pracownicy Szpitala Powiatowego w Wołominie żądają sprawiedliwego, większego kontraktu na leczenie, szczególnie w zakresie chorób wewnętrznych, neurologii i intensywnej terapii, przynajmniej do wysokości nadwykonań wynikających z realizacji procedur ratujących życie.
Jak twierdzą, dziś kontrakt jest za niski, przez co szpital ma 30 mln zł długu. W ubiegłym roku szpital miał 12 mln zł nadwykonań, w tym roku już 5 mln, a na niektórych oddziałach limit na leczenie pacjentów został przekroczony nawet o 60 proc.

Czytaj także: Mazowieckie: pracownicy szpitala w Wołominie protestowali przed NFZ

Dyrekcja i pracownicy wołomińskiego szpitala nawołują do poparcia akcji protestacyjnej w odpowiedzi na wymijającą i ogólnikową odpowiedź dyrektora Mazowieckiego OW NFZ na petycję mieszkańców powiatu, pracowników szpitala, starosty oraz burmistrzów i wójtów gmin powiatu wołomińskiego.

Zdaniem dyrektora Funduszu pacjenci powiatu, ze względu na brak rejonizacji i niewielkie odległości mają łatwy dostęp do warszawskich szpitali a limity narzucone SPZOZ w Wołominie nie ograniczają ich dostępu do świadczeń.

"Nie możemy stać obojętnie i przyglądać się degradacji naszego szpitala, który traktowany jest przez NFZ jak niewiele znacząca, prowincjonalna placówka. Może i dla władz NFZ nasz szpital znaczy niewiele, ale dla nas - bardzo wiele" - czytamy w liście otwartym skierowanym do mieszkańców powiatu.

Więcej: www.zabki24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze