Wołomin: jedyny szpital w powiecie wstrzymał planowe przyjęcia i badania

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 29 października 2020 12:54

"Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, jaką mamy w województwie mazowieckim, zostały wstrzymane przyjęcia planowe na wszystkie oddziały. Praca będzie odbywała się w systemie ostrodyżurowym" - czytamy w komunikacie dla pacjentów opublikowanym w środę (28 października) na facebookowym profilu Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Wołomin: jedyny szpital w powiecie wstrzymał planowe przyjęcia i badania
Praca będzie odbywała się w systemie ostrodyżurowym Fot. Archiwum

Szpital poinformował, że w trosce o zdrowie hospitalizowanych pacjentów wprowadza całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach.

Ograniczona została też praca przyszpitalnych poradni specjalistycznych oraz wstrzymane zostały planowe badania diagnostyczne. Lecznica zachęca do korzystania z teleporad. "Oczywiście szpital nie zamyka się dla pacjentów. Wszystkie pilne sytuacje ratujące życie są realizowane przez nasz personel" - czytamy.

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy to jedyna lecznica w powiecie wołomińskim, liczącym blisko 250 tys. mieszkańców. We wtorek (27 października) placówka informowała o zmianach w funkcjonowaniu oddziału chorób wewnętrznych - został on przekształcony w oddział internistyczny dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem w kierunku COVID-19. Decyzja również wynikała ze wzrostu liczby osób zakażonych na terenie woj. mazowieckiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum